galerija | menininkaiIndra Marcinkevičienė

Lietuva , .

Menininkės Indros Marcinkevičienės kūryboje yra jaučiama stipri jausmo bei spalvos simbiozė. Meistriškai suvaldydama spalvas, menininkė savo kūriniuose varijuoja įvairiausių atspalvių palete. Gracingai ir lyg nepastebimai, viename kūrinyje, pereidama nuo vieno atspalvio prie kito ji išgauna suvaldytą iki 30 skirtingų atspalvių šokį vienoje plokštumoje. Pastaruosius menininkė naudoja simbolinėms idėjoms perteikti, sunkiai verbalizuojamoms emocijoms vizualizuoti. 


Indros Marcinkevičienės kūrinių – pano – pagrindinis vyraujantis motyvas yra kiaušinis. Čia jis simbolizuoja tobulybę, grožį, produktyvumą ir amžinybę. Dar nuo graikų laikų kiaušinis sietas su kosmoso, gyvybės bei vaisingumo simboliu, kuris menininkės kūriniuose veikia, kaip nuoroda į magiškos, neišsenkančios jėgos šaltinį. Spalvomis sustiprindama begalybės ir tobulumo koegzistenciją menininkė transformuoja kiaušinio formą į originalų, estetinį objektą. 


Du spalviniai pasirinkimai – mėlyna bei raudona – čia reflektuoja ne tik tradicinius vandens bei ugnies elementus. Mėlyna spalva autorės meistriškumo dėka yra lengvai derinama su žalia, kuri perteikia ir spinduliuoja ramybę, lengvą vandens tekėjimą bei gamtos cikliškumą. Raudona – tai kūrybinis degimas, stiprių emocijų, kaip meilė ir neapykanta išraiška. Tai nuolatinis liepsnojimas, noras judėti arba tiesiog genialusis perpetuum mobile. Ir taip klasikinis simbolio įvaizdis, bei spalvų retorika susijungia bendrame vienyje bylojančiame apie simbolinę amžinybės prasmę.