galerija | menininkaiVilmantas Marcinkevičius

Lietuva , .
1969
 
Labai lengva yra pasiklysti lietuvių dailininko Vilmanto Marcinkevičiaus energetinėje spalvų simfonijoje - tarytum gyvos, nuolat kontrastuojančios, kartkartėmis griežtos, o kartais stebinančios lengvumu spalvos, skandina žiūrovą neaprėpiamoje potėpių įvairovėje. Ryški mėlyna, geltona, oranžinė susijungia į energetinę polifoniją, kuri menininko darbam suteikia unikalaus gaivališkumo. „Leidžiu sau kurti spontaniškai. Man meno kūriniai – tai atviri veiksmai, kurie prieš procesui prasidedant reikalauja pasirengimo ir apmąstymo. Kiekviename paveiksle yra pagrindinė tema, tačiau jis natūraliai prisipildo ir papildomų prasmių“, sako menininkas.

Spontaniškas ir laisvas potėpis dailininko kūriniuose pasižymi ypač įsimintinu savitumu. Abstarkčios formos ir motyvai verčia klaidžioti po iliuzijų ir aliuzijų pasaulį, tačiau menininkas užtikrina, jog kiekvienas sau ras naratyvinį kelią. Plastiškos linijos,  supaprastintos iki primityvumo formos dažnai apgauna žvilgsnį ir tik įdėmesni žiūrovai gali atskleisti spalvose pasislėpusias jautrias draygstės, meilės ir jausmus liečiančias temas.

Marcinkevičius aktyviai dalyvauja įvairiuose meno projektuose Lietuvoje bei užsienyje ir yra surengęs 30 personalinių parodų Lietuvoje, Danijoje, Prancūzijoje, Švedijoje ir Farerų salose. Menininkas dalyvavo Kopenhagos, Kiolno ir Gento meno mugėse. Menininko nuomone, meno kūriniai turi peržengti galerijų ir parodų rūmų ribas, įsilieti į miesto aplinką, priartinant meną prie žmonių.