galerija | menininkaiŽivilė Minkutė

Lietuva , .
1990

Preciziškas netobulumas bei apgalvotas ir tvarkingas atsitiktinumas

Į menininkės kūrinius galima žiūrėti pasirinkus vieną iš dviejų galimų žvilgsnio perspektyvų, t. y. arba, kaip į jausmines pačios autorės būsenas, arba kaip į bandymą sukelti emocines žiūrovų būsenas. Rodos tvarkingame meno kūrinio atsitiktinume (kuris iš ties preciziškai apgalvotas) Živilė Minkutė sąmoningai, nors ir trumpam, siekia sutrikdyti visų žiūrovų santykį su kasdienybe, priverčiant pagalvoti apie apimančius išgyvenimus, būsenas, situacijas.

Parodoje šalia atskirų darbų taip pat yra eksponuojami du ciklai – “Jungtys” ir  “Vienos dienos tiesos (2)”. Pastarasis, tai nuolatiniu kitimu paremto gyvenimo būdo dokumentacija. Autorei svarbu, jog kiekvienas naujas suvokimas esamajame laike tampa nekvestionuojama tiesa. Šis ciklas - tai atidus savęs ir aplinkos stebėjimas, akimirkos sureikšminimas, jausmo prieš faktą pergalė.

Menininkės kūriniuose galima apčiuopti savirefleksijos bruožų, nuorodų į tapatybės paieškas, būties ir santykio su aplinka apmąstymus. Autorei būdinga kalbėti nuorodomis, konstruoti menamą naratyvą bei transformuoti kasdienį gyvenimą į meno formą.